Informace o nás

 
Countryon je taneční skupina z Jablonce nad Nisou s dlouholetou tradicí. 
Od 90.let udržujeme a rozvíjíme tradici country tanců různých žánrů - Square Dance, Round Dance, klasické country tance, kankán a clogging - americký country step. Countryonem za ty roky prošlo mnoho tanečníků, se kterými stále udržujeme kontakt a vždy si s námi mohou zatancovat.
 
Pořadatelům kulturních akcí nabízíme různá předtančení, půlnoční kankán či výuku country tanců, sami jsme pořadately tanečních setkání a seminářů.
 
Zázemí pro naši tréninkovou činnost máme v KD Kokonín, kde se scházíme 2x týdně. Ve středu trénujeme kankán a clogging, ve čtvrtek Sqaure dance.
Našli jsme zde výborné zázemí i pro pořádání našich víkendových tanečních akcí, na které přijíždějí tanečníci ze spřátelených tanečních klubů z blízkého i dalekého okolí (Liberec, Jičín, Praha, Plzeň, Karlovy Vary ,...). 
 
V říjnu 2023 proběhne již 30.ročník akce, která se v průběhu let postupně mění a vyvíjí především podle potřeb našich tanečníků. Původní název Jablonecký Štrůdl se změnil po 13. ročnících na Memoriál Jabloneckého štrůdlu a nyní se jedná již o jednodenní tancování s názvem Jablonecké štrůdlování.

Cílem akce je setkávání tanečníků a tanečních Square dance klubů, procvičení a načerpání nových tanečních znalostí.  
 
Pokud byste se k nám chtěli přidat a rozšířit naše řady, napište nebo zavolejte. Nové nadšence vždy přivítáme :-)